pomiń nawigację

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

system

Co to jest OC2?

OC2 to system, który ułatwia realizację szybkich kontaktów telefonicznych w środowisku internetowym za pomocą telefonów stacjonarnych i komórkowych. Internetowe formularze i linki OC2 służą do wywoływania połączeń w sieciach telefonicznych.Jak działa OC2?


Internauta na Twojej stronie znajduje formularz kontaktowy. Wpisuje swój numer telefoniczny i klika OK. System przyjmuje dane i informuje Internautę o rozpoczęciu połączenia. Najpierw dzwoni Twój telefon, po jego odebraniu usłyszysz charakterystyczne powitanie - musisz chwilę zaczekać. Teraz system dzwoni do Internauty i jeśli odbierze telefon będziecie mogli rozmawiać.Do czego służy OC2?

Dzięki OC2 wstawisz na swojej stronie www formularz kontaktowy, przez który odwiedzający stronę może poprosić Cię o szybki kontakt telefoniczny. Zastosowań jest wiele zarówno dla firm jak i dla osób prywatnych. System OC2 udostępnia też link, który można wykorzystywać poza stronami www, na przykład w korespondencji e-mail.Co oznacza nazwa OC2?


Nazwa systemu jest skrótem od One-Click-Call czyli "rozmowa po jednym kliknięciu", OCC=OC2. Internauta, który znajduje na odwiedzanych stronach formularze kontaktowe OC2 może dosłownie jednym kliknięciem wywołać połączenie telefoniczne. Własny numer telefonu można wprowadzić do formularza tylko raz i zapamiętać go na lokalnym komputerze.funkcje

Rozwiązanie gotowe do umieszczenia na Twojej stronie www.


Żeby zastosować OC2 nie musisz być ekspertem od kodu html opisującego wygląd stron internetowych. Wystarczy skopiować z panela użytkownika parę linijek tekstu i wkleić go do treści strony. Dalszą obsługą formularza zajmie się już system OC2. Wariant wyglądu formularza na swojej stronie możesz zmieniać z panela użytkownika.Możesz samodzielnie zmieniać wygląd formularza.

Jeśli zastosowanie OC2 wiąże się z wprowadzeniem gruntownych zmian w jego standardowym wyglądzie, to jest dostępna odpowiednia opcja w panelu użytkownika. Dzięki wskazaniu własnego pliku kaskadowych arkuszy stylów (CSS - Cascading Style Sheets) można swobodnie wpływać na tło, położenie, wielkość i kolorystykę wszystkich elementów formularza.
Opis CSS formularza (pdf, 145kB) Przykłady CSS formularza (zip, 156kB)Możesz odbierać połączenia pod różnymi numerami.


Działanie ustawień w systemie OC2 jest natychmiastowe. Wystarczy zmienić w panelu użytkownika numer telefonu i połączenia zaczynają być kierowane gdzie indziej. Internauci proszący o kontakt niczego nie zauważą. Do przyjmowania połączeń możesz używać telefonu stacjonarnego lub komórkowego oraz terminali lub aplikacji VoIP. Numer telefonu w ustawieniach poprzedź 0 i numerem kierunkowym. System obsługuje tylko polskie numery telefonów. Dane do konfiguracji terminali VoIP (SIP) są dostępne w panelu użytkownika.Nie ujawniasz swojego prywatnego numeru.

Połączenia wywołane przez OC2 są kierowane na Twój numer telefoniczny wskazany w panelu użytkownika. Może to być numer firmowy ale może to również być telefon domowy lub prywatna komórka. Formularz umieszczony na Twojej stronie nie pokazuje tego numeru i również Twój osobisty link kontaktowy go nie zawiera. Masz więc pewność, że Internauci go nie poznają, jeśli tego nie chcesz.Sam decydujesz, w jakich godzinach przyjmujesz połączenia.


Możesz ustawić godziny, w których chcesz przyjmować połączenia z OC2. Ustawiasz osobno godziny dla dni roboczych, soboty i niedzieli. W zależności od ustawień godzin w panelu użytkownika, Twój formularz na stronie również nie będzie przyjmował zgłoszeń oraz będzie informował odwiedzających o możliwości kontaktu w innych godzinach. Internauci nie znają do Ciebie bezpośredniego numeru, więc nie będą Ci przeszkadzać, kiedy chcesz odpocząć lub kończysz pracę.możesz umieścić link kontaktowy w treści e-maila lub dokumentu.


Oprócz formularza na stronie www możesz też posługiwać się osobistym linkiem wywołującym połączenia z OC2. Umieść go w stopce e-maila lub wykorzystaj w inny sposób. Po jego kliknięciu internauta zostanie poproszony tylko o podanie swojego numeru i już nastąpi połączenie z Tobą. To najszybszy sposób na nawiązanie kontaktu.100% gwarancji jakości w sieciach telefonicznych.

System OC2 wykorzystuje normalne połączenia telefoniczne, które nie podlegają zakłóceniom jakie mogą wystąpić w przypadku tańszych połączeń VoIP (telefonia internetowa).Niższe ceny jeśli odbierasz przez sieć VoIP.

System OC2 umożliwia również odbieranie rozmów na internetowych aparatach i bramkach VoIP. Protokół VoIP (Voice over IP) pozwala znaczne obniżyć koszty rozmów lecz nie jest tak niezawodny jak telefonia stacjonarna i komórkowa. Przy dobrej jakości sieci - połączenia internetowe mogą z powodzeniem zastąpić telefonię tradycyjną. Dane do konfiguracji terminali VoIP (SIP) są dostępne w panelu użytkownika.zabezpieczenia

Czarna lista - sposób na niechciane połączenia.

W billingu połączeń na panelu użytkownika masz listę wszystkich numerów. W każdej chwili możesz tam w prosty sposób dodać wybrany numer do "czarnej listy", dzięki której posiadacz tego numeru nie będzie już mógł wywoływać połączeń przez OC2.Ograniczenie kosztów przez wybór sieci.


Możesz wybrać na panelu użytkownika czy chcesz komunikować się z abonentami sieci stacjonarnych i/lub abonentami sieci komórkowych. Formularz OC2 na Twojej stronie przyjmie tylko wybrane przez Ciebie wywołania.płatności

Szybka obsługa doładowań.


Obsługę doładowań realizuje w OC2 sprawdzony i bezpieczny system platnosci.pl. Możesz wybrać na panelu użytkownika sumę (10, 50, 100, 200 zł) oraz sposób zapłaty (szybkie transfery z banków internetowych, zwykłe przelewy bankowe, przelewy pocztowe i karty kredytowe). W przypadku transferów z banków internetowych oraz większości banków tradycyjnych, czas realizacji doładowania to parę minut. W przypadku przelewu pocztowego czas realizacji doładowania może wydłużyć się nawet do paru dni.Okres ważności wpłat.

W zależności od wysokości wpłaty doładowania mają różny czas ważności. Informacja o końcowej dacie ważności konta dostępna jest na panelu użytkownika. Kolejne wpłaty w okresie ważności konta powodują przesunięcie daty o odpowiednie okresy.

Wysokość doładowania ważna przez
10 zł 1 miesiąc
50 zł 3 miesiące
100 zł 6 miesięcy
200 zł 12 miesięcyFaktury dla firm.

Jeśli użytkownikiem OC2 jest firma, to może otrzymywać fakturę VAT po każdym doładowaniu konta w postaci elektronicznej, jako plik pdf wysyłany e-mailem. Chęć otrzymywania faktur należy zgłosić przez formularz kontaktowy.Informacja o kończących się środkach.

System OC2 zapowiedzią słowną poinformuje Cię o kończącym się limicie połączeń i potrzebie wykupienia kolejnego doładowania.